Õpilasvahetus Kõpus 28. сентября Huvijuht

Suure-Jaani kooli 8.a klassi õpilane käis VeniVidiVici õpilasvahetusprogrammiga Kõpu põhikoolis õppimas.

Käisin 19.-23. septembril vahetusõpilaseks Kõpu põhikoolis. Mind võeti vastu suure huviga. Õpetajad uurisid, kuidas meil siin Suure-Jaanis koolis õppimine ja õpetamine käib. Uusi klassikaaslasi huvitas, mida õpilased koos teevad ja kuidas on õppida suures klassis, sest neid oli seal vaid 4. Tunnid algavad Kõpus kell 8.10. Paljud tunnid toimusid liitklassidena (7.-9.klassid), näiteks geograafia, matemaatika, kunst, kehaline, inglise keel jt. Kõpu kool on vanas mõisahoones. Kooli staadionit ma ei näinudki, ilmselt oli see mõisapargis. Kehalise tunnid toimusid võimlas, mis oli umbes sama suur kui meilgi. Vahetunnid olid väga vaiksed, lapsed mängisid, ajasid juttu ja olid telefonis nagu meilgi siin. Aga kuna seal koolis on nii vähe õpilasi, siis lärmi küll ei olnud. Söögivahetund on neil 20 minutit, toidud olid samasugused nagu meilgi. Igal klassil oli oma kindel laud, laua keskel oli kauss kust ise omale toitu tõsta. Magustoit ootas ka laual. Joogi ja salati pidi ise letilt juurde võtma. Garderoobis sai ise riideid ära panna ja võtta. 1.-3.klassil olid välisriided eraldi ruumis. Mulle meeldiks käia väiksemas koolis, sest seal on rahulikum ja vaiksem. Suure-Jaani Koolis aga meeldib mulle rohkem minu klassijuhataja ja see, et tunnid algavad hiljem.

Lisandra Ratassepp 8A klass

Lisandra Ratassepp 8A klass