Ettelugemispäev Viljandis 24. oktoober Huvijuht

Juba 29. korda tähistatakse Eesti Lastekirjanduse Keskuse algatusel ettelugemise päeva. Sel korral on ettelugemise võistlus pühendatud armastatud lastekirjanik Aino Pervikule, kes tähistas kevade oma juubelisünnipäeva. Selle tähtsa sündmuse puhul kannab võistlus pealkirja „Ühes väikeses Perviku raamatus“ ning loetakse jutte ja lugusid lastekirjaniku loomingust.

19. oktoobril lugesid Viljandi Linnaraamatukogus armastatud lastekirjaniku Aino Perviku lugusid ette Viljandimaa koolide 4. klasside parimad ettelugejad, keda oli kokku 11. Võistlejad kandsid ette vahetult enne võistlust loositud teksti, millega tutvumiseks vaid 20 minutit.

Žüriisse kuulusid näitleja Janek Vadi, raamatukogu teenindusjuht Rene Vridolin ja raamatukoguhoidja Epp Raudsepp. Suure-Jaani kooli esindas tublilt Tääksi tegutsemiskoha 4. klassi Simo Pigul. Kiidame Simot tubli osalemise eest ja täname õpetaja Mari Randaru!