Vastlapäev vene moodi

Kolmapäev oli 6.-9. klassidele põnevam päev kui tavaliselt, sest õpetaja Elena Allase eestvedamisel toimus vene keele õppepäev: tähistasime vene vastlapäeva ehk maslenitsat. Vene kultuuris on tegemist terve nädalatäie tegevustega.

Hommik algas kogunemisega aulas, kus saime teada, mis maslenitsa on ja mida pühadeperioodil tehakse. Seejärel oli äsja kuuldud teadmisi kontrolliv viktoriin ja vene laulude esitamise võistlus – sellele oli eelnenud pikk õppimisperiood. Laulud olid toredad, eriliselt oli vaeva näinud 9. klassi vene keele esimene rühm, kes oli varem valmis teinud video: tüdrukud sarafanides ja poisid pikkade vene pluusidega. Lauluvõistluse võitsid 8.a ja 8.b klassid.

Töötubades õpiti venepäraseid tantse, küpsetati pannkooke (need on eriti tähtsad: kuumad ja ümmargused nagu päike, mida oodatakse pärast pikka talve), keedeti samovariga teed, tehti tšutšelo (see on õlenukk, mille süütamisel põletatakse sümboolselt kõik paha ja jäetakse hüvasti talvega).

Seda, mida töötubades harjutati, esitati saalis kõigile. Köieronimises said poisid näidata oma osavust, võistluse võitis Erlend Valvik 8.a klassist. Kõik kohalolijad said osaleda köieveos ja lustakas vene ringmängus.

Seejärel oli aeg minna õue, süüdata tšutšelo, tulla tuppa tagasi ja süüa pannkooke. Oli väga tore päev.

Rohkem pilte päevast: https://pildid.sjk.edu.ee/…/S…/Vastlad-vene-moodi-14-veebruar