Space 2017

Juba teist aastat toimus 18. novembril Leedus lauluvõistlus „Space“, kus omavahel võistlesid neljas erinevas vanusegrupis lauljad kolmest Balti riigist – Eestist, Lätist, Leedust. Eestist oli veel esindatud Tartu laulustuudio „Fa diees“.

Konkurents oli väga tugev, nii nooremas kui vanemas vanuserühmas. Palju oli võimekaid ning andekaid lauljaid. Suure-Jaani muusikastuudiot esindas kolm tublit lauljat – Hiie-Miina Riisk, Triinu Johanna Sepp ja Merli Mäevälja, kes kõik said ka žürii poolt auhinnatud või ära märgitud.

Enamasti kasutati saateks fonogramme. See-eest laulsid Suure-Jaani muusikastuudio lapsed päris pillide saatel ja võib-olla seetõttu tulid musitseerimine ja interpretatsioon paremini esile. Klaveril saatis noori lauljaid Themuri Sulamanidze ja kitarril Erki Sepp.

8.-11. aastaste parima interpretatsiooni eest sai eripreemia Triinu (“How Far I’ll Go” filmist “Moana”), seejärel läks sama vanusegrupi kolmas koht Hiie-Miinale (“Minu lemmikud” filmist “Helisev muusika”) ja lõpetuseks kuni 11-aastaste vanusegrupi Grand Prix Triinule.
Merli pälvis oma kauni eestikeelse esituse eest (“Öö valge on õnn” E.Enno/T.Mägi) parima interpretatsiooni eripreemia 16+ vanuserühmas.