Noortekonverents Lahe Koolipäev!

Meie, Nora, Ingrid, Artur, Kati ja Piret, osalesime 29. novembril noortekonverentsil Lahe Koolipäev, mille teemaks oli „Meie vabadus“. Kokku oli kolm vaatust ja iga vaatuse eel tervitas meid Titoks Trio oma keelpillimuusikaga. Seal olid mitmed huvipakkuvad esinejad, kellest 8 oli peaesinejad.

Esinejateks olid järgmised erinevad inimesed: rahva südame võitnud Andres Kõpper (NÖEP),  „Rakett 69“ kohtunik Riin Tamm  (ta rääkis vabadusest valida eriala, mis ennast huvitab), ettevõtja ja Testlio looja Kristel Kruustük (rääkis vabadusest õppida), nutivaba nädala eksperimenteerija ja näitleja Tõnis Niinemets (rääkis sõnavabadusest ning kuidas inimesed mõtlevad näitlejatest halvasti, kui need teevad vastikuid rolle), keskkonnakaitsja ja kokk Kadri Kalle (jutustas valikuvabadusest), ajakirjanik ja "Plekktrummi" saatejuht Joonas Hellermaa (avas vabaduse mõtet meie elus), 2017. aasta laulupeo peakorraldaja Rasmus Puur (rääkis vabadusest viia asjad lõpuni), muusik Tanel Padar (rääkis vabadusest teostada unistused).

Konverentsil olid ka vägevad üllatusesinejad: Karl Vilhelm Valter kooseisuga Arg Part, Teadusbuss, Freeflow tantsustuudio, parkuurijad, tantsuansambel Sõleke ja Noortebänd 2017 võitja Rainers Ild Duo. Lisaks saime tantsida torupilli saatel, mida mängis Katariin Raska ja laulda koos Ott Leplandi ja Laura Põldverega.

Noortekonverentsi traditsiooniks on saanud kuulutada välja ja tunnustada Hea Eeskuju konkursi finaliste ja kõige suuremat Head Eeskuju, kelleks oli Kristo Jesse. Ta suunab kõiki inimesi tegelema spordiga, eriti tema lemmikspordiala jooksmisega, millest on saanud ka alguse Valga noorte jooksusari.

Meile kõigile meeldis väga osaleda sellisel lahedal üritusel. Võimsa ja tõelise emotsiooni saab ikkagi kohapeal ja kindlasti soovitame kõiki järgmisel aastal osalema sellel ägedal ja emotsioonirikkal üritusel.

Ingrid Aule, Nora Eensalu ja Artur Soo

SJK õpilasesindus