Meediaring

„Ajakirjanik sa võid olla, inimene sa pead olema!” Just nende sõnadega juhatas oma esitluse sisse meediaringi esimene külaline Sakala reporter Priscilla Õmblus.
Kolmapäeviti toimuva meediaringi eesmärk on tutvustada õpilastele fotograafia, video, kujunduse, sotsiaalmeedia ja ajakirjanduse tähtsamaid tahkusid ja telgitaguseid. Ajakirjandust tutvustama tulnud külaline rääkis meile oma töö mitmekesisusest ja sellest, kuidas üldse saada ajakirjanikuks. Oma elukutse üheks suurimaks plussiks nimetas Priscilla selle, et tihti satub ajakirjanik kohtadesse, kuhu tavainimene ei satu. Ajakirjandus annab ka võimaluse tutvuda paljude inspireerivate inimestega, mis annab igale sinu tööpäevale oma näo ja loo. Samuti tõdes külaline, et sellel ametikohal on üheks kõige olulisemaks oskuseks koostöö. Suhtlemine oma kolleegidega ja nendega arvestamine mängib ajakirjaniku ametis väga suurt rolli.
Noortel meediahuvilistel oli ka võimalik küsida külaliselt küsimusi, et ameti kohta rohkem uurida. Tunnike ajakirjaniku seltsis möödus kui linnulennul.
Järgmises meediaringis arutame, kuidas kirjutada uudist, mis on arvamus- ja olemuslugu ning räägime lahti ajakirjanduseetika. Tõotab tulla põnev tund!

Merilin Tkatšenko, 9.b klass

 

Kui oled huvitatud meediaringis osalemisest, ootame sind neljapäeval, 29. novembril kell 15.15 aulasse.

Meediaringi toimumisaeg ülejäänud nädalatel on kolmapäev kell 15.15-16.00.