Lõimeleer ootab välismaal elavaid eesti noori pärimuskultuuri laagrisse

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia

Pressiteade

Lõimeleer ootab välismaal elavaid eesti noori pärimuskultuuri laagrisse

Uudisteklipp
TÜ Viljandi kultuuriakadeemia huvijuhid ja käsitöölised koostöös Eestikeelse Hariduse Seltsiga korraldavad esmakordselt nädalase suvelaagri väljaspool Eestit elavatele 10–15-aastastele eesti noortele. Lõimeleer on laager, kus saab suhelda Eestis elavate lastega, õppida rakendama ja juhtima hobust, tegema puu-, ehte- ja tekstiilitöid, pilli-laulu-tantsu-mänge ning teisi eesti rahvapäraseid oskusi.

Laager toimub 24.-30. juulil Tääksis, Viljandimaal, kus tegevusi viiakse läbi kohalikus koolimajas, spordiklubis, järvel ja maastikul. Päevi alustatakse keele ja kultuuri hommikutega, millele järgnevad põnevad mängud ja õpitoad. Õhtutesse mahub jutuvestmisi, kontserte, tantsu ja tralli.

„Lõimeleeri eesmärk on äratada välismaal elavates eesti noortes huvi esivanemate keele ja kultuuri vastu. Omavanuste Eesti lastega suhtlemine lihvib nende keeleoskust ja tegevusterohke meeleolukas nädal kujuneb kindlasti toredaks mälestuseks, mis kutsub tagasi Eestit väisama,“ selgitas laagri üks eestvedaja, rahvusliku ehituse õppejõud Priit-Kalev Parts.

„Laste laagri ajaks leidub tegevust ka lapsevanematele. Osaleda soovivail lapsevanemail on võimalik broneerida endale majutus Tääksi külalistemajas ja külastada näiteks Viljandis samaaegselt toimuvat pärimusmuusika festivali,“ lisas Parts.

Lõimeleeri korraldajateks ja töötubade läbiviijateks on peamiselt Viljandi kultuuriakadeemia huvijuhtimise, pärimusmuusika ning rahvusliku käsitöö õppejõud, vilistlased ja üliõpilased.

Lisainfo:

Priit-Kalev Parts

Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia

527 8875 /435 5247

priit.kalev.parts@ut.ee

https://www.kultuur.ut.ee/et/osakonnad/loimeleer-2016