Koduvalla kaardid kooli seintel

19. veebruari, viimase koolipäeva enne vaheaega, pühendasime koduvalla tundma õppimisele. Tegelikult olime ettevalmistusi teinud juba terve nädala. Teistmoodi koolipäeva teema oli inspiratsiooni saanud kõnevõistlusest- “Kuni mu küla veel elab, elan mina ka.” Kõikide koolimajade seintele valmisid õpilaste koostöös kaardid- osadel neist kujutatud kogu Põhja-Sakala vald, osadel oma küla ning naaberkülad. Seal leidub põnevat infot, kas elanike arvu, õpilaste kodukoha või näiteks huvitavate vaatamisväärsuste kohta. Muuhulgas on võimalik lugeda, millised lapsed nendes külades elavad. Näiteks Venevere külas elavad viisakad lapsed, Olustvere alevikus hoopis osavad, Navesti külas on nad naerusuised.
Tääksi kaunis kaart valmis õpetaja Mari Randaru ja abiõpetaja Kaire Sülla eestvedamisel. Vastemõisa meistriteose valmistamist juhendas õpetaja Ene Adams ning Sürgavere kunstiteos kanti seinale õpetaja Aurelika Reimanni suunava pilgu all. Suure-Jaani kaardist sai püsieksponaat ning selle päeva õnnestumise suure vaeva nägijad olid õpetajad Merike Jaska ja Reeda Sadam.
Seintele erinevate eksponaatide tegemisse andsid oma suure panuse nii väiksemad kui ka suuremad õppurid kõigis õppekohtades ja gümnaasiumi astmes.