Käitumist tunnustavad tiitlid

Suure-Jaani kool annab kaks korda aastas välja õpilastele kooli põhiväärtustest tulenevat käitumist tunnustavaid tiitleid.
Tiitlid on nimetatud õpilaste, õpetajate, lastevanemate ja kooli töötajate tehtud ettepanekute järgi. 
Esimesel poolaasta esitati nominendid kuues kategoorias.

Auhindade laureaadid kuulutab direktor välja 24. jaanuaril esimese perioodi lõpuaktusel.

„RÕÕMURAAS 2019” nominendid:

Andero Tabur -Alati tuleb nägu naerul ja tuju hea, teda vaadates läheb ka endal nägu naerule ja tuju heaks.

Sandra Roosileht– Ta on Vastemõisa õppekoha 4. klassis õppiv väike särasilmne tüdruk. Meie pesamuna, kes oma rõõmsa meele, lahedate  ütlemiste ja sõbraliku olekuga toob päikese välja ka kõige pimedamal talvepäeval. Rõõmsa elevusega alanud koolipäevad mööduvad tal  aktiivselt tegutsedes: tunneb huvi eelseisvate tegevuste vastu, suhtleb klassi- ja koolikaaslastega, on sõbralikult abivalmis ja toetav. Vajadusel julgustab ja ergutab, vajadusel tunneb toetavalt kaasa. Kõike seda heatahtlikult!Nali ja naer aitavad teda ka rasketel hetkedel!Ja kui koolipäevad kipuvad muutuma igavaks, siis tema leiab ikka midagi, millega enda ja ka teiste meeleolu parandada. Fantaasiast puudu ei tule! Ei oska ju miskit kosta, kui teile  esitletakse uut „mõõdulindist lemmiklooma“. Muigame ja tunneme heameelt lapse leidlikkuse üle. Rõõmu ja lusti jagub nii temale kui teistele!

Mikk Siren – Ta on alati rõõmus; ta on tunnis kogu aeg rõõmus.

Sinda Kabanen – Ta on koolis alati rõõmus ja tore.

Siim Siren– Hästi energiline, muudab kõik klassikaaslased oma positiivsusega rõõmsamaks. On ise väga rõõmsameelne. Teeb palju nalju, mis muudavad tunnid ja õhkkonna lõbusaks. Suudab ka kõige halvema tuju oma naljadega heaks muuta.

Kevin Kangro – On poiss, kel alati on naeratus näol. Ta teeb häid nalju ning hoolitseb, et tema kaaslaste näod ikka naerul püsivad. Ta on sõbralik. Kui on vaja midagi otse välja öelda, siis ta seda teeb omal naljakal moel. Kevini kohta käib ütlus: julged teha, julge ka tunnistada.

Eliise Einulo– Eliise on meie klassi tüdruk, kes astub igal hommikul tervitades ja  naeratades klassiruumi. Temaga koos on alati lõbus ja kui juhtubki, et tuju hakkab langema, siis pannakse muusika mängima ja algab tants. Eliisele meeldib väga tantsida ja sellega suudab ta nakatada ka klassikaaslasi.

“TERAVSILMNE MÄRKAJA 2019” nominendid:

Liselle Kaugerand -Neiu, kes alati märkab kõike, ka neid asju mida ei peaks märkama. Tema näeb alati, kes kus on ja mida teeb,tema eest ei jää midagi märkamatuks.

Kelly Haava – Leiab alati maast pastakaid ja muud sellist; leiab alati halvas midagi head; loeb igat senti; hoiab alati kõike alles; ta hoiab etteteadlikult asju alles, mida läheb tavaliselt hiljem vaja; toob alati esile oma arvamuse; ta algatab palju asju klassis, näiteks klassiõhtuid;ta julgeb alati kõik välja öelda ning küsida abi, kui vaja.

Mehis Must – Märkab, kui kellelgi on abi vaja; on ka tugev algataja.

Joanna Tirmaste – Alati näeb, kui kellelgi on tuju halb.

Mirleen Sarapson – Märkab, kui kellelgi on abi vaja või on kurb.

Simone-Haydee Soolo – Ta alati märkab kui keegi on kurb ja vajab abi.

Henri Grünberg – Märkab kõike; märkab palju asju; ta on tubli grupitöödes.

Anete Mozgovoi -On tüdruk, kel jagub silmi kõigi ja kõige jaoks. Ta märkab  ning sekkub , kus vajalikuks peab. Ta oskab leida abi ka siis, kui oma jõud olukorrast üle ei käi. Anete on tihti oma koolikaaslastele meelde tuletanud kooli kodukorra eeskirju. Kus viga näed laita, seal tule ja aita. Ükskord tänaval märkas Anete väikest last, kes järelvalveta sõiduteel kõndis. Anete toimetas lapse tema ema juurde. Anete on tihti peale otsekohene, ta ise ei solvu kergesti ja on alati positiivne.

Mads Gustav Sepp – Mads on poiss, kelle silmad alati säravad. Need silmad aga oskavad märgata iga tegurit, nii neid, mis meie koolis toredad on, kui ka neid, mis häirivad ja segavad. Madsi algatusel on välja toodud näiteks probleemid õpilaste keelekasutuses (inetute sõnade kasutamine) või siis vastastikuses austuses (arvestav käitumine kaasõpilastega ning õpetajaga). Madsil on head mõttekäigud. Ta oskab arutleda nii, et kaaslased tunnevad ära iseend ning seeläbi muudavad oma käitumismustreid. Madsi eeskuju on nakatanud olla julged vabandama seal, kus on eksitud. Madsi sõbralik ning avatud loomus on need, mida märgatakse ning Mads ise teravsilmse märkajana on võtnud rolli maailma enese ümber paremaks muuta.

Geiti Ostra– Geiti on väga sõbralik ja tähelepanelik tüdruk. Ta märkab klassis ja väljaspool klassiruumi abivajajat. Ta leiab alati võimaluse abivajajat lohutada ja talle abi otsida.

Anett Vilberk – Mitte ainult ei mäka, aga aitab ja lepitab sõpru ka tundide- ja koolivälisel ajal. Kui enam kuidagi lahendust ei leia, on tema see, kes soovitab sotsiaalpedagoogi juurde minna või õpetajalt nõu küsida.

“JULGE HUNT 2019” nominendid:

Hanelle Kaugerand – Ei karda väljakutseid ega avaldada oma arvamust, kui tal on midagi öelda siis ei löö ta kartma ka seda väljendada. Kui vaja kuhugi minna midagi tooma või tegema siis teab, et tema peale saab loota.

Meeri Sarapson – Väga julge ja abivalmis,ei lähe närvi; julgeb alati oma arvamust avaldada.

Martha Konks -Ta on väga julge ega karda astuda uutele asjadele vastu; ta alati naeratab, kui vastu tuleb ja kallistab.

Andre Liik -Matemaatika õpetaja lemmik; astub kiusajatele vastu.

Piret Alert- On julge esinema info minutites. Võtab vastutust ja aitab klassi kerge vaevaga suuremast ja väiksemast hädast välja. Osales ÕEL aastakoosolekul ja esindas seal Suure-Jaani Kooli. Julgeb välja öelda oma  arvamuse ning seisab enda seisukohtade eest.

Merlissa Umal– Osales õpilasvahetuse programmis. Viibis selle käigus terve nädala võõras koolis ja keskkonnas. Tuli sealt tagasi positiivse tuju ja rõõmuga. Leidis uusi tutvusi. Julgeb öelda välja oma arvamuse. Julge esineja nii tunnis kui väljaspool kooli. Julge ja avatud suhtleja. Julgeb võtta riske ja proovida uusi asju. Proovib ja katsetab kooli kõrvalt erinevaid väljakutseid, näiteks modellindus ja ajakirjandus.

Ralf Grünberg – Ralfil on häid ideid, mis väljenduvad tema tegudes ja loomingus. Ralf on alati aldis arutlema. Klassis tunnisituatsioonides kui ka vabal ajal on Ralf see, kes julgelt õigluse ja mõistlikuse eest seisab. Ta esitab arukaid argumente ning leiab nutikaid lahendusi. Ralfi julge eneseväljendus on premeeritud ERMi kunstivõistlusel. Ralfist on vändatud teleklipp Ringvaate saatesse ning peagi ootab teda ees isikunäitus Põlvas.

Allar Arula– Allar on alati julge. Ta julgeb alati astuda lavale ja esineda. Tema esinemised on nauditavad. Julgelt esines ta ka Portugalis lauluvõistlusel „Väikeste lauljate gala- Little Singers’ International Gala“. Saalis oli 700 pealtvaatajat pluss siis televaatajad. Allar on kaaslastega ja täiskasvanutega suhtlemisel väga viisakas. Ta julgeb avaldada oma arvamust.

“KOOSTÖÖBOSS 2019” nominendid:

Joanna Tirmaste – Lahtiste kätega neiu, kes alati valmis kõiki abistama ja ulatama oma abikätt kui vaja.

Aurelia Tulp – Kui on vaja midagi “ära teha” siis saab see ka tehtud kui Aurelia on sellest tegevusest teadlik. Ta võtab juhtimise julgelt enda peale ja jagab korraldusi kaasõpilastele. Ka kaasõpilased loodavad alati Aureluale kui tegemist on ühisüritusega. Ei pelga juhtimist, pigem naudib seda ja on kindel, et asi õnnestub kuna ta on julge, kohusetundlik, tulemustele orienteeritud, motiveeriv, otsustuskindel  organisaator – super koostööboss.

Janar Ait – Ta on alati valmis tegema kõike; ta on iga kord valmis aitama kui vaja ning pakub koostöödes ennast välja; märkab enamus asju, mida mõned ei märka; on täiesti hea kokkuhoidja ja tal on alati liim kaasas ja tal on alati igas pastakas tinti #JanarAit; tal on koguaeg asjad kaasas ja jagab neid; hoiab väga hästi oma asju; ta on nii lõbus ja tore.

Andra Jürmann – Jagab ülesanded hästi ära; kutsub alati inimesi koostööd tegema; ta on alati karm ja hoiab korda; alati rõõmus ja tore; väga rõõmsameelne ja naljakas.

Lota Koser – Oli neiu, kes 5A klassi  jõulupeo esinemise õnnestumise eest hea seisis. Lota energilisus ja rõõmsameelsus nakatab ka teisi. Ta on nii eeskujulikult aktiivne, et teiste innustamiseks pole enam palju tarvis.Asjad, mida ta ette võtab, viib ta ka täide. Abivajajaid märkab ning kaasab rühma teda aitama.

Ruuben Reinkubjas – Ruuben on poiss, kellega koos on alati hea tegutseda. Ta on sõbralik ja kaaslaste suhtes tähelepanelik. Ta suudab koostööle haarata kogu klassi.

Markus Kikre ja Dan Markkus Piirsoo – Kui nemad on rühmas läheb töö lausa märkamatult hästi. Nad oskavad nii  rääkida kui ka kuulata. Nad ei virise mitte kunagi rühmakaaslaste üle, kõigi arvamus ja mõtted on võrdselt olulised ning kedagi ei jäeta kõrvale.

“AKTIIVNE ALGATAJA 2019” nominendid:

Aurelia Tulp – Jõuab alati igalepoole ja võtab kõigest osa. Näiteks oli ta väga aktiivne ja tubli kooli kohviku uue menüü ja sortimendi koostamisel).

Aurelia Tulp – Iga kord on näha teda kaasa tegemas ning algatamas uusi mõtteid

Brita Olev – Leiab igal pool sõpru, sest ta on ise kõikidega väga sõbralik. Ta on tüdruk, kes aitab alati hädasolijaid ning oskab luua sõbralikku suhtlemist nii poiste kui tüdrukute vahel. Brita on algatanud mitmeid ühisüritusi klassiga. Korraldas klassi ühise  külaskäigu lasteaeda Sipsik, kus kohtuti oma endiste õpetajatega ja mängiti koos lasteaialastega. Brita algatusel ja eestvedamisel toimus tore klassiõhtu, kus ta üllatas kaaslasi vahva Kahootiga. Brita oskab oma ideed kaaslastele selgitada ja jagada koostöös ülesandeid nii, et keegi ei jää kõrvale.

Pille-Riin Pelt – Mõtleb häid ideid välja; alustab alati kõike esimesena.

Pauliine Velbaum – On alati positiivne ja lahke. Pauliine mõtleb alati kõik ennem oma peas korralikult läbi, et ette astuda valmis toimiva plaaniga. heaks näiteks on siinkohal 5a klassi esinemiskava jõulupeol.Ta oskab märgata ning aitab ja toetab rühmas,  klassigrupis iga abivajajat. Pauliinel on head mõtted ning nende elluviimine läheb tüdruku käes ladusalt, sest ta teab, kuidas kaaslased tegutsema panna.

Keira Kraner– Keira on erinevates projektides eestvedaja. Sel õppeaastal on ta tegutsenud projektides „Pudrukuu“, „Linnusõbrad“. Tema tegutsemine on alati väga täpne ja hoolega tehtud.

Lisanne Kuik ja Oskar Masing – Neil on alati palju toredaid ideid, mida koos teha või millist mängu mängida. Oskari algatusel oleme planeerinud väljasõite ja ühiseid ettevõtmisi.

“NUTIKAS KOKKUHOIDJA 2019” nominendid:

Tehven Simuste – Hoiab kõike alles.

Kätriin Kiisma– Klassikaaslased hindavad Kätriini kui väga sõbralikku ja heatahtlikku tüdrukut, kes on igas olukorras ja iga lapsega valmis koostööd tegema. Kätriin suudab oma tagasihoidliku käitumisega kaaslasi koos hoida ja ühiselt tegutseda. Ta on alati rõõmus ja narusuine. Kaaslased on märganud tema kokkuhoidlikku ellusuhtumist ka tunni-ja kooliväliselt suheldes.

Sandra Reinmäe – Alati loeb sente üle; ta hoiab alati raha millegi olulise jaoks.

Kelli Kester – On tüdruk, kes oma nutika meeskonnakaaslase ning -juhina on silma torganud paljudele. Alati tasakaaluka kõnelejana võidab ta kuulajaskonna tähelepanu ning tema ettepanekutega arvestatakse.Ta oskab gruppi koos hoida oma meeeldiva ja arvestava käitumisega. Kelli on tuntud ka oma tugevate organiseerimisvõimete poolest. Ta ei anna kunagi alla, sest eesmärk, mis on kord püstitatud, on väärt ka selle täitumise. Ja seda Kelli teab.

Tanel Sepp– Tanel on väga töökas ja abivalmis. Ta leiab nutikaid lahendusi asjade meisterdamisel. Osaleb aktiivselt küünlaümbriste kogumisel.