8.b klass Naissaarel

8.b klass + Merilin a klassist veetis 4.-5. juuni suvisel Naissaarel. Naissaarele minekut alustasime hommikul vara rongile astudes, et sõita esmalt Tallinnasse. Edasi läksime jala (paduvihmas) Kalasadamasse, kus alustasime paadisõitu Naissaarele. Sõit sinna läks väga ilusti ja lõbusalt.

Naissaare sadamas ootas meid päikseline, kuid tuuline ilm ning suur kastiauto, millega tegime saarel künkliku ringkäigu. Meie giidiks oli saare üks elanikest, kes oskas väga huvitavalt ja põhjalikult meile oma kodusaarest rääkida. Ringkäigu jooksul nägime mitmeid militaarehitisi, kuhu saime võimaluse ka sisse piiluda ja täita erinevaid kõhedusttekitavaid ülesandeid. Saime teada, et saarel puudub elekter ning iga majapidamine toodab oma elektri ise. Põliselanike majapidamisi oli ainult kolm.

Jõudsime külalistemajja, seal ootas meid kuum supp, telkide ülespanek ja tubadesse sisenemine. Vaba aeg saarel võis alata. Käisime liivarannas ujumas, kivirannas jalutamas ja luiki vaatamas, ostsime jäätist kohalikust sadamast (saarel puudus pood), mängisime võrkpalli ja jalgpalli. Õhtul grillisime liha, vorste ja vahukomme ning öösel mängisime ümber maja peitust ning lobisesime niisama.

Järgmise päeva hommikul pidime kahjuks juba varakult lahkuma. Kuna merel oli tekkinud väike torm, mis tekitas väga suured lained, jättis Monica parvlaev tulemata ja pidime leppima kaks korda väiksema Elinaga. Paadisõit kujunes väga ekstreemseks elamuseks. Paat kõikus VÄGA palju. Peaaegu kõigil hakkas paha. Sõit kestis umbes 90 minutit, kuigi vahemaa mandriga oli ainult 18 kilomeetrit.

Kindlale pinnale jõudes tuli kindel tunne ja kojusõit rongiga võis alata. Järgmisel hommikul pidime kahjuks kooli tulema, mis oli väga raske tänu väga meeleolukale ja lahedale reisile.

Ingrid, Nora, Anete
8b